close
تبلیغات در اینترنت

نهمی.آی‌آر :: تنها مرجع رایگان پایۀ نهم - 4

درباره سایت
سایت پیش روی شما، منبعی سرشار از ویتامین و پروتئین برای مغزهای فعّال، نیمه‌فعّال و حتّی خاموش است! اگر به دنبال سایتی فعّال، بروز و فقط مختصّ نهمی‌ها هستید، مسیر را درست آمدید! اینجا نمونه سوالات، جزوه، گام به گام تمام دروس :) و آموزش‌های ویژۀ کلاس نهمی‌ها منتشر می‌شود! با شعار #مَن_یِک_نـُهـُمـی_هَستَم ما را همراهی کنید تا به بهترین‌های گوگل ملحق شویم. (سال تحصیلی 96-97)

جمع‌آوری‌اطلاعات ص60 علوم
تعداد بازديد : 67

جمع‌آوری‌اطلاعات ص60 علوم

در این پُست پاسخ جمع آوری اطلاعات صفحۀ 60 کتاب علوم تجربی پایۀ نهم که در فصل 5 قرار دارد، منتشر شد! دانش آموزان نهمی می‌توانند جمع آوری اطلاعات فصل پنجم آماده شده را با لینک دانلود مستقیم و رایگان، دریافت کنند. این فصل در رابطه با مفاهیم مهمّ نیرو صحبت به عمل می‌آورد و تعاریفی همچون اصطکاک و قانون‌های اول تا سوم نیوتون را توضیح می‌دهد. از آنجا که آخرین مبحث فصل پیش گفته اصـطـکـاک است، مولفان فعالیتی در این راستا از دانش آموزان نهمی خواستاراند. متن جمع آوری اطلاعات به شرح زیر است:

با مراجعه به منابع معتبر، تحقیق کنید:

الف) در چه مواردی باید نیروی اصطکاک را کم کرد و این عمل چگونه انجام می‌شود؟

ب) در چه مواردی باید نیروی اصطکاک را افزایش داد و این عمل چگونه انجام می‌شود؟

پاسخ هر دو سوال فوق را در یک فایل 27 کیلوبایتی دانلود کنید...!

نمونه سوال نوبت اول قرآن
تعداد بازديد : 67

نمونه سوال نوبت اول قرآن

نمونه سوالات فوق‌العاده برای دانش‌آموزان فـوق الـعـاده! نمونه سوال امتحانی نوبت اول قرآن پایه‌ی نهم در این پست با لینک دانلود مستقیم و رایگان برای نهمی‌های عزیز گذارده شد! نمونه‌سوالات مذکور 6 صفحه هستند که توسّط اداره آموزش و پرورش شهرستان بجنورد، منطقه 12 تهران (مدرسه سرای دانش) و شهرستان رشتخوار طرح شده‌اند. گفتنی است که تمامی سوالات در سال تحصیلی 95-96 چاپ شده و با کتاب قرآن امروزی مطابقت دارد.

انتقادات/پیشنهادات خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید... با ما باشید...

گام به گام درس 8 فارسی
تعداد بازديد : 123

گام به گام درس 8 فارسی

در این پست شما دانش‌آموزان نهمی عزیز می‌توانید موارد ذیل را که توسّط سایت نهمی جمع آوری شده، با لینک دانلود رایگان و مستقیم دریافت کرده و استفادۀ لازم را در صورت متوجه نشدن درس، شعر، نوشتن و یا خودارزیابی ببرید:

- معنای اشعار درس 8 (= همزیستی با مام میهن)

- پاسخ خودارزیابی درس 8

- جواب نوشتن درس 8

- معنی شعر دوراندیشی

با ما باشید...

پاسخ فعالیت ص 38 عربی
تعداد بازديد : 144

پاسخ فعالیت ص 38 عربی

در این پست پاسخ فعالیت صفحه‌ی 38 کتاب عربی نهم را به انتشار گذاردیم. محتوای فعالیت: یک متن کوتاه عربی (قرآن، حدیث، داستان، لطیفه...) پیدا کنید که فعل امر داشته باشد. سایت نهمی یک فعل امر از یکی از آیات کتاب قرآن در سورۀ اعراف ویژۀ دانش آموزان نهمی :)، منتشر می‌کند. دانش آموزانی که مایل هستند نمره‌ای به عنوان فعالیت کلاسی از دبیر عربی خویش دریافت کنند، پاسخ را بنویسند. در ادامه با ما باشید... . اگر از عملکرد ما رضایت دارید، از طریق این لینک پیشنهاد، نظر و یا انتقاد خود را ثبت کنید...

 

[پشتیبانی]

فعالیت ص 78 مطالعات
تعداد بازديد : 60

فعالیت ص 78 مطالعات

این پست را اختصاص می‌دهیم به روزنامه‌ی کاغذ اخبار که بنابر نکتۀ صفحه‌ی 78 کتاب مطالعات اجتماعی نهم: روزنامه کاغذ اخبار اوّلین روزنامه ایرانی بود که توسط میرزا صالح شیرازی منتشر شد. میرزا صالح شیرازی از جمله افرادی بود که به دستور عباس میرزا در انگلستان تحصیل کرده بود.

روزنامه‌ای که هم‌اکنون 176 ساله شده است در بهار سال ۱۲۱۶ هجری شمسی برای فرهنگ ایرانی تحول به همراه داشت و روزنامه‌ای بدون نام در ۱۱ اردیبهشت‌ماه آن سال توسط میرزا صالح شیرازی کازرونی در تهران منتشر شد. روزنامه‌ای که بدون نام متولد شد و کوتاه عمر کرد، اما سرآغاز تحولی نو در ایران شد... در ادامه دانش آموزانی که به عنوان فعالیت کلاسی تمایل دارند نمره‌ای از دبیر خویش دریافت کنند، می‌توانند این مطلب (+تاریخچۀ کامل روزنامه و نحوۀ ایجاد آن توسط میرزا) را با لینک مستقیم و رایگان دانلود نمایند.

 

پاسخ تحقیق ص63 فناوری
تعداد بازديد : 52

پاسخ تحقیق ص63 فناوری

تحقیق کنید (ص 63 فناوری): شکستن لامپ‌های مهتابی و کم مصرف چه ضرری برای سلامت انسان و چه خطری برای محیط زیست دارد؟ شکستن لامپ‌های مهتابی و کم مصرف چه ضرری برای انسان دارد؟ آیا لامپ کم مصرف را به عنوان بهترین لامپ برای منزل پیشنهاد می‌کنید؟ پاسخ سوالات بالا و تحقیق کنید صفحه‌ی 63 کتاب کار و فناوری پایه‌ی نهم در این پست برای دانش‌آموزان نهمی عزیز فراهم شد. این فعالیت برای پودمان برق می‌باشد.

ليست صفحات
تعداد صفحات : 13