close
تبلیغات در اینترنت
فارسی

فارسی

درباره سایت
سایت پیش روی شما، منبعی سرشار از ویتامین و پروتئین برای مغزهای فعّال، نیمه‌فعّال و حتّی خاموش است! اگر به دنبال سایتی فعّال، بروز و فقط مختصّ نهمی‌ها هستید، مسیر را درست آمدید! اینجا نمونه سوالات، جزوه، گام به گام تمام دروس :) و آموزش‌های ویژۀ کلاس نهمی‌ها منتشر می‌شود! با شعار #مَن_یِک_نـُهـُمـی_هَستَم ما را همراهی کنید تا به بهترین‌های گوگل ملحق شویم. (سال تحصیلی 96-97)

نمونه‌سوال نوبت اول همۀ دروس
تعداد بازديد : 65

نمونه‌سوال نوبت اول همۀ دروس

نمونه سوالات داغ برای دانش آموزان نــهــمـی ! در این پست محتوای بسیار ویژه‌ای برای دانلود تدارک دیدیم. هر آنچه یک شما در ایـام امتحانات نیازمندید در این پست توسّط سایت نهمی گردآوری شده است. سوالات برای تمامی دروس کلاس نهم ویژه نوبت اول هستند که شامل کتاب‌های: علوم، عربی، دینی، دفاعی، قرآن، ریاضی و انشا که در برنامه‌ی امتحانی دی ماه قرار دارند. خبر خوشحال کننده آن است که برای هریک از دروس پیش گفته، حـــدأقـــل دو نمونه سوال تهیه شده که دانش آموزان سوالات کافی برای خودآزمایی آموخته‌های خود داشته باشند. ناگفته نماند که برخی از نمونه سوالاتی که در فایل پیش گفته وجود دارد، در برخی از مدارس کشور و توسط دبیران تاکنون امتحان گرفته شده‌اند! با ما باشید...

انتشار این مطلب بدون ذکر منبع (بدلیل نارضایتی اینجانب) حرام است!

کاهش استرس امتحان
تعداد بازديد : 58

کاهش استرس امتحان

راهکارهای بسیار موثر و اساسی برای رفع اضطراب و استرس در ایّام امتحانات در این پست گردآوری شد. این نکته نباید از نظر پنهان بماند که همۀ راه‌های ذیل بر اساس روانشناسی و توسّط مشاور توانمند سایت، آقای حسنی، نوشته شده‌اند. امیدواریم برای کاربران، دبیران و والدین محترم مفید واقع شود. لطفاً با دقّت همه‌ی جملات را مطالعه کنید...

اضطراب امتحان نوعی خود مشغولی ذهنی است که با تردید فرد درباره توانایی‌های خود مشخص می‌شود و غالباً با شناخت منفی، عدم تمرکز حواس، واکنش‌های جسمانی نامطلوب و افت تحصیلی همراه است. نخست باید بفهمیم دلایل استرس دانش آموزان در زمان امتحانات مدرسه چیست؟

در ادامه با ما باشید...!

ادامه‌ی مطلب

گام به گام درس 8 فارسی
تعداد بازديد : 123

گام به گام درس 8 فارسی

در این پست شما دانش‌آموزان نهمی عزیز می‌توانید موارد ذیل را که توسّط سایت نهمی جمع آوری شده، با لینک دانلود رایگان و مستقیم دریافت کرده و استفادۀ لازم را در صورت متوجه نشدن درس، شعر، نوشتن و یا خودارزیابی ببرید:

- معنای اشعار درس 8 (= همزیستی با مام میهن)

- پاسخ خودارزیابی درس 8

- جواب نوشتن درس 8

- معنی شعر دوراندیشی

با ما باشید...

پرسش شما، پاسخ مشاور
تعداد بازديد : 71

پرسش شما، پاسخ مشاور

پرسش و پاسخ‌هایی که تابحال در رابطه با انتخاب رشته از طریق مشاور سایت به آنها پاسخ داده شده، در این پست به اشتراک گذارده شد تا دوستان نهمی دیگر آنها را مطالعه و با خواندن این پرسش و پاسخ‌ها اطلاعات خود را درمورد انتخاب رشته نهم به دهم افزایش دهند. کسانی که درمورد انتخاب رشته سوال دارند، سوالات خود را به این آیدی فرستاده و پاسخ آنرا تا 24 ساعت بعد در کانال رسمی سایت (و این پست) مشاهده کنند.

نکته: مشاوره‌ی تلگرامی مذکور، رایگان و توسّط مشاور سایت صورت می‌پذیرد. :)

  

سوالات پرسیده شده: 13          پاسخ‌ها: 10

نمونه دولتی 97-96 (قم)
تعداد بازديد : 90

نمونه دولتی 97-96 (قم)

یکی از سخت‌ترین سوالات نمونه دولتی کشور، سوالات نمونه دولتی قم است! این سخن جایی به میان نیامده ولی با مقایسۀ آزمون‌های نمونه دولتی در سراسر کشور، به راحتی ‌می‌توان نتیجه گرفت که سوالات نمونه دولتی قم، از بقیّۀ استان‌ها سخت‌تر می‌باشد. به همین دلیل سایت نهمی، سوالات نمونه دولتی سال قبل (یعنی 96-97) را جمع آوری و لینک دانلود آنرا (مستقیم و کاملاً رایگان) برای شما عزیزان مندرج کرده است.

برای حمایت از ما، می‌توانید در این لینک انتقاد خود را در رابطه با موضوعات و محتوای سایت، ثبت بکنید...!

برنامه‌ی مطالعاتی ویژه
تعداد بازديد : 93

برنامه‌ی مطالعاتی ویژه

لطفاً قبل از دانلود توضیحات را کامل مطالعه کنید. زیرا پر کردن جدول برنامه ریزی تهیه شده به طور نادرست به پیشرفت دانش آموز کمک نخواهد کرد!

با توجّه به اینکه اکثر دانش آموزان پایه‌ی نهم -حتّی درسخونا!- برنامه ریزی درستی برای انجام کارهای روزانه اعم از درس و مدرسه ندارند، سایت نهمی طرح ویژه‌ای برای این کار دارد. برنامه ریزی دارای اهمیّت به سزایی در آینده و پیشرفت فرد می‌باشد. که این مهم باید انجام گیرد و برای انجام آن اصول و قواعدی تعریف شده که مشاور سایت برای شما توضیح خواهد داد! برنامه تهیه شده، برای تمام دروس هست. چگونه؟

در ادامه با ما باشید...

نمونه سوالِ نمونه دولتی
تعداد بازديد : 86

نمونه سوالِ نمونه دولتی

ده نمونه سوال از آزمون‌های نمونه دولتی سال‌های پیش و از استان‌های گوناگون برای دانش‌آموزانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس خاص را دارند، فراهم شد. دانلود با لینک مستقیم و کاملاً رایگان است. نخست تشکّر می‌کنیم از موسسه فرهنگی آموزشی قلم‌چی که آنرا را در اختیار ما قرار دادند تا در سایت منتشر کنیم. کتابی که در این پست گذارده شد، حاصل زحمات تعدادی از مولفین خوب است که آزمون‌های نمونه دولتی 10 سال اخیر را جمع‌آوری و پاسخ‌های کاملا تشریحی به این سوالات داده‌اند. (البته فایل گذارده شده در این پست، فقط آزمون سال‌های 80 و 81 -بدون پاسخ- است زیرا فایل پی‌دی‌اف بقیّۀ کتاب در دسترس نبوده و شما باید آنرا از فروشگاه کتاب خریداری کنید)

در درس فارسی که کتاب فارسی در سال‌های اخیر تغییر یافته است، مجبور شدیم با حفظ سطح سوالات، از سوالات تالیفی استفاده کنیم. هر آزمونِ این کتاب شامل دروس تعلیمات دینی، ادبیات فارسی، عربی، علوم اجتماعی، زبان انگلیسی، ریاضی و علوم تجربی می‌باشد. پاسخ تشریحی هر آزمون در انتها آمده است و سعی شده مواردی که برای آزمون اصلی ضرورت است، دوره شود.

پیشنهادی که به شما دوستان خوبم دارم: 10 روز قبل از آزمون اصلی، هر روز یکی از آزمون‌های این کتاب را حل کنید. ترجیحاً محیط و شرایط را نیز شبیه‌سازی کنید و مثل یک امتحان واقعی با هر آزمون برخورد کنید. بعد از ظهر همان روز پاسخ‌های تشریحی را بررسی کنید و دلیل اینکه چرا برخی از تست‌ها را نادرست پاسخ داده‌اید بررسی نمایید، با این کار چند هدف را دنبال می‌کنید:

 1) تورق سریع کتاب: نکات و آنچه در کتاب درسی مطالعه کرده‌اید با این کار ظرف یک نصفه روز دوره می‌گردند.

2) اعتماد به نفس: هر روز با تست‌هایی که درست پاسخ داده‌اید، اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد و خیال شما در خصوص آن مباحثراحت می‌شود.

3) بررسی آنچه فراموش کرده‌اید یا بر اثر بی‌دقّتی اشتباه پاسخ داده‌اید: با خواندن پاسخ‌های تشریحی این کتاب دلیل اینکه چرا نتوانسته‌ایدبه سوالی پاسخ دهید را متوجه می‌شود.

4) آموختن روش‌های کوتاه حل مسأله: در پاسخ‌های تشریحی کوتاه‌ترین و ساده‌ترین حل‌ها همراه با نکات قابل فهم ذکر شده است تا بامطالعه دقیق آنها در کمترین زمان ممکن به پاسخ صحیح دست پیدا کنید.

5) مدیریت زمان: خیلی از شما ممکن است هنوز نتوانید در زمان تعیین شده به آزمون‌ها پاسخ دهید. امّا با این روش بعد از 10 آزمون حتماًسرعت عمل شما بالاتر رفته و راحت‌تر از سوالاتی که نمی‌توانید پاسخ دهید می‌گذرید و زمان را صرف سوال‌هایی که احتمالاً بلد هستید،می‌کنید.

ليست صفحات
تعداد صفحات : 2