close
تبلیغات در اینترنت
علوم

علوم

درباره سایت
سایت پیش روی شما، منبعی سرشار از ویتامین و پروتئین برای مغزهای فعّال، نیمه‌فعّال و حتّی خاموش است! اگر به دنبال سایتی فعّال، بروز و فقط مختصّ نهمی‌ها هستید، مسیر را درست آمدید! اینجا نمونه سوالات، جزوه، گام به گام تمام دروس :) و آموزش‌های ویژۀ کلاس نهمی‌ها منتشر می‌شود! با شعار #مَن_یِک_نـُهـُمـی_هَستَم ما را همراهی کنید تا به بهترین‌های گوگل ملحق شویم. (سال تحصیلی 96-97)

برنامه امتحانی هماهنگ همۀ استان‌ها (خرداد 97)
تعداد بازديد : 24

برنامه امتحانی هماهنگ همۀ استان‌ها (خرداد 97)

برنامۀ امتحانات نهایی خرداد 97 پایۀ نهم برای تمامی استان‌ها و تمامی دروس در این پست قرار داده شد. متذکّر می‌شویم که این برنامه از سوی آموزش و پرورش منتشر شده و این اطمینان از سوی ما به شما داده می‌شود که برنامه‌های امتحانی زیر، صحت دارند. در تواریخ و زمان‌های مندرج در جداول، آزمون‌ها طبق قانون در استان شما برگزار خواهند شد.

برای مشاهدۀ هر آزمون روی استان مورد نظرِ خود کلیک کرده و یا با کمی جستجو برنامه امتحانی استان مورد نظر را از جدول‌های زیر پیدا کنید.

البرز

آذربایجان شرقی

آذربایجان غربی

بوشهر

اصفهان

فارس

قزوین

گلستان

هرمزگان

کرمانشاه

خراسان جنوبی

خراسان رضوی

کهگلویه و بویراحمد

مازندران

قم

سیستان و بلوچستان

تهران

زنجان

فشار در مایع‌ها (آزمایش)
تعداد بازديد : 37

فشار در مایع‌ها (آزمایش)

فشار در مایع‌ها: وقتی یکی از انگشتان خود را جلوی آبی که از شیلنگ بیرون می‌آید بیگریم، فشار آب را احساس می‌کنیم(مطابق شکل بالا). همچنین وقتی به قسمت عمیق استخری برویم فشار آب را روی بدن و به خصوص پرده گوش خود احساس می‌کنیم. برای آشنایی با برخی از عوامل موثر در فشار مایع‌ها، ابتدا آزمایش زیر را باهم انجام می‌دهیم...

آزمایش کنید صفحه‌ی 85 علوم تجربی:

هدف: بررسی فشار در مایع‌ها

وسایل و مواد لازم: بطری آب (2 لیتری)، پایه (مثلاً یک قطعه آجر)، یک ظرف نسبتاً بزرگ، نوار چسب کاغذی

روش اجرا:

1. سه سوراخ کوچک در بطری 1/5 لیتری ایجاد کرده و سوراخ‌ها را با نوار چسب کاغذی می‌پوشانیم.

2. بطری را از آب پر کرده و ظرف خالی را زیر آن قرار می‌دهیم.

3. درپوش بطری را باز کرده و نوار چسب کاغذی را به آرامی از آن جدا می‌کنیم.

نتیجه

نتیجۀ این آزمایش کنید در ادامه قابل دریافت و مشاهده می‌باشد. دانش آموزانی که از سرعت اینترنت کم و ضعیفی برخوردار هستند، این گیف را مشاهده کنند. گفتنی است که گیف تهیّه شده کیفیت کمتری نسبت به ویدیوی مربوطه دارد. در ادامه با ما باشید...!

جزوه شیمی علوم
تعداد بازديد : 54

جزوه شیمی علوم

جزوۀ کامل شیمی علوم نهم (جزوات فصول 1، 2 و 3) در این پست با لینک دانلود رایگان و مستقیم قابل دریافت است. ناگفته نماند که جزوۀ تهیّه شده، برگرفته از ماجراهای من و درسام علوم نهم (انتشارات: خیلی سبز) بوده و کاملاً توسّط سایت نهمی تایپ و گردآوری شده است. گفتنی است که جزوه به صورت پرسش و پاسخ نمی‌باشد. از آنجا که کتاب‌های آموزش و پرورش به کلی‌گویی پرداخته و جزئیات را به دبیران علوم واگذار کرده است، جزوات و کتاب‌های کمک درسی در صدد آن‌اند که این عیب را برطرف نموده و همۀ مطالب مورد نیاز را با جزئیات کامل بیان کنند.

همان طور که می‌دانید ماجراهای من و درسام علوم نهم، برای مدارس عادی تألیف شده و مطالب فوق العاده (و ویژۀ تیزهوشان) در آن به میان نیامده است. از همین رو جزوۀ شیمی را می‌توانید برای بهتر متوجّه شدن مضمون فصول 1 تا 3 دریافت کرده و آنرا به دوستان دیگر نهمی نیز پیشنهاد دهید!

نمونه‌سوال نوبت اول همۀ دروس
تعداد بازديد : 65

نمونه‌سوال نوبت اول همۀ دروس

نمونه سوالات داغ برای دانش آموزان نــهــمـی ! در این پست محتوای بسیار ویژه‌ای برای دانلود تدارک دیدیم. هر آنچه یک شما در ایـام امتحانات نیازمندید در این پست توسّط سایت نهمی گردآوری شده است. سوالات برای تمامی دروس کلاس نهم ویژه نوبت اول هستند که شامل کتاب‌های: علوم، عربی، دینی، دفاعی، قرآن، ریاضی و انشا که در برنامه‌ی امتحانی دی ماه قرار دارند. خبر خوشحال کننده آن است که برای هریک از دروس پیش گفته، حـــدأقـــل دو نمونه سوال تهیه شده که دانش آموزان سوالات کافی برای خودآزمایی آموخته‌های خود داشته باشند. ناگفته نماند که برخی از نمونه سوالاتی که در فایل پیش گفته وجود دارد، در برخی از مدارس کشور و توسط دبیران تاکنون امتحان گرفته شده‌اند! با ما باشید...

انتشار این مطلب بدون ذکر منبع (بدلیل نارضایتی اینجانب) حرام است!

جزوه نوبت اول علوم
تعداد بازديد : 54

جزوه نوبت اول علوم

جزوۀ نوبت اول علوم تجربی پایه نهم با لینک دانلود مستقیم و مثل همیشه رایگان در این پست گذارده شد! جزوه برای فصل‌های یک تا هفت است که دانش‌آموزان برای درک هرچه بهتر کتاب و محتوای آن، می‌توانند آنرا دریافت و پس از مطالعه‌ی کامل کتاب بخوانند. یادآوری می‌شود که جزوه فقط برای نوبت اول و نکات مهم دروس 1 تا 7 می‌باشد. معمولاً اکثر جزوات علوم در سراسر اینترنت، فقط متن کتاب تایپ یا نوشته و منتشر شده است. ولی این نکته نباید از نظر پنهان بماند که فقط صرفاً متن خودِ کتاب در این جزوه گنجانده نشده! نکاتی اضافه بر کتاب برای گسترده کردن و گسترش مفهوم و درک دانش آموزان توسّط دبیر محترم آقای اسدی تایپ شده. این اثر توسّط سایت نهمی جمع آوری شده است؛ در صورت رضایت و حمایت از سایت تنها کافی است، در این لینک به این پست نظر داده و یا آنرا انتقاد کنید...! با ما باشید!

کاهش استرس امتحان
تعداد بازديد : 58

کاهش استرس امتحان

راهکارهای بسیار موثر و اساسی برای رفع اضطراب و استرس در ایّام امتحانات در این پست گردآوری شد. این نکته نباید از نظر پنهان بماند که همۀ راه‌های ذیل بر اساس روانشناسی و توسّط مشاور توانمند سایت، آقای حسنی، نوشته شده‌اند. امیدواریم برای کاربران، دبیران و والدین محترم مفید واقع شود. لطفاً با دقّت همه‌ی جملات را مطالعه کنید...

اضطراب امتحان نوعی خود مشغولی ذهنی است که با تردید فرد درباره توانایی‌های خود مشخص می‌شود و غالباً با شناخت منفی، عدم تمرکز حواس، واکنش‌های جسمانی نامطلوب و افت تحصیلی همراه است. نخست باید بفهمیم دلایل استرس دانش آموزان در زمان امتحانات مدرسه چیست؟

در ادامه با ما باشید...!

ادامه‌ی مطلب

نمونه سوال فصل‌به‌فصل علوم
تعداد بازديد : 150

نمونه سوال فصل‌به‌فصل علوم

مجموعه نمونه سوالات فصل به فصل (از فصل 1 تا 9) کتاب علوم تجربی پایه‌ی نهم در این پست با لینک دانلود رایگان و مستقیم برای دانش آموزان نهمی عزیز گذارده شد! نمونه سوالات ویژه برای دانش آموزان ویــــژه! نمونه سوالات مذکور برای هر فصل و هرکدام حدأقل سه صفحه هستند. ما توصیه می‌کنیم ابتدا تمامی کتاب را مطالعه و سپس به حل نمونه سوال بپردازید؛ زیرا تمامی نکات یک فصل در نمونه سوال لحاظ نشده‌اند و دبیر علوم از هر مکانی از کتاب علوم ممکن است سوال طرح کند. این موضوع از نظر علمی نیز ثابت شده و کارشناسان آموزشی، حل نمونه سوال را جایگزین مطالعه خودِ کتاب نمی‌دانند.

در این لینک می‌توانید از ما انتقاد کنید! با ما باشید...

ليست صفحات
تعداد صفحات : 3