close
تبلیغات در اینترنت
مجموعه رشته‌های کاردانش

مجموعه رشته‌های کاردانش

درباره سایت
سایت پیش روی شما، منبعی سرشار از ویتامین و پروتئین برای مغزهای فعّال، نیمه‌فعّال و حتّی خاموش است! اگر به دنبال سایتی فعّال، بروز و فقط مختصّ نهمی‌ها هستید، مسیر را درست آمدید! اینجا نمونه سوالات، جزوه، گام به گام تمام دروس :) و آموزش‌های ویژۀ کلاس نهمی‌ها منتشر می‌شود! با شعار #مَن_یِک_نـُهـُمـی_هَستَم ما را همراهی کنید تا به بهترین‌های گوگل ملحق شویم. (سال تحصیلی 96-97)

شانس قبولی در رشته تجربی؟
تعداد بازديد : 22

شانس قبولی در رشته تجربی؟

شانس قبولی در رشته علوم تجربی چقدر است؟

این سوالی است که ذهنِ بسیاری را به خود مشغول کرده؛ به طور خلاصه بر اساس آمارهای گزارش شده، از هر سی نفر در یک کلاسِ رشته‌ی تجربی، فقط 1 نفر شانس قبولی در کنکور سراسری و آزاد را دارد!

با این وجود، خیل عظیمی از دانش آموزان به سمت تجربی روی آوردند و بی‌کاری در سال‌های آینده طبق پیش بینی صورت گرفته توسّط کارشناسان آموزش و پرورش، به شدّت رو به رشد خواهد بود. شاید بهتر باشد دانش آموزان برای رفع مشکل بزرگ کنونیِ کشور -یعنی بیکاری- به سمت فنّی حرفه‌ای هدایت شوند.

لینک کوتاه مطلب: goo.gl/V87xsc

سوالات آزمون توانایی 96-97
تعداد بازديد : 200

سوالات آزمون توانایی 96-97

آزمون توانایی چیست؟ آزمون توانایی یکی از آزمون‌هایی است که مشاوران هر مدرسه موظّف هستند از دانش‌آموزان بگیرند. البته در دو سال گذشته این تست روانشناسی، اینترنتی گشته و از طریق سایت همگام صورت می‌پذیرد. سوالات آزمون توانایی، در سال‌های گذشته از کتب درسی بوده ولی هم‌اکنون بسیار راحت‌تر گشته است. این آزمون برای سنجش توانایی‌های فرد طرّاحی شده و دانش‌آموز باید براساس توانایی‌های خویش به سوالات پاسخ دهد. نحوۀ پاسخ‌دهی به سوالات این آزمون بدین گونه است: (در پاسخ به هر سوال با اختصاص یک عدد از 1 تا 5 میزان توانایی به آن فعالیت را تعیین کنید.)

 ملاک نمره دهی در آزمون توانایی پایه نهم که باید در بهمن ماهِ سال تحصیلی و به صورت آنلاین و اینترنتی صورت پذیرد.

سایت نهمی سوالات آزمون توانایی امسال (96-97) را در یک پی‌دی‌اف گردآوری و آنرا با لینک مستقیم و رایگان برای دانش آموزان نهمی تهیّه کرده تا ایشان با سوالات آشنا و آمادگی لازم را بیابند. با ما باشید...

سوالات آزمون رغبت سنج 96-97
تعداد بازديد : 206

سوالات آزمون رغبت سنج 96-97

آزمون رغبت سنج یکی از دو آزمونی است که در بهمن ماه برگزار می‌شود. مشاوران هر مدرسه موظّف هستند که از هر دانش آموز آزمون مذکور را بگیرند ولی در دو سال اخیر آزمون‌های روانشانسی که تأثیر مستقیم در امتیازات انتخاب رشته دارند، اینترنتی و آنلاین گشته‌اند. آزمون رغبت چیست؟ چگونه باید به سوالات تستی آن پاسخ داد؟

کشف رغبت‌ها، یعنی تشکیل دادن یک تصویر روشن، واقع بینانه و باثبات از علاقه مندی‌ها، یکی از شاه‌کلیدهای موفقیت در تصمیم گیری برای آیندۀ تحصیلی و شغلی است. از این رو در این پرسشنامه رغبت سنج سعی داریم به شما کمک کنیم تا به تصویری روشن، واقع بینانه و باثبات از علاقه مندی‌های خود دست یابید. برای این منظور، لیستی از 319 عنوان فعالیت(پرسش) مختلف تهیه کرده‌ایم که شما با تعیین میزان علاقه مندی خود به آنها می‌توانید رغبت‌های تان را کشف کنید.

نحوۀ پاسخ‌گویی به سوالات در آزمون رغبت: در پاسخ به هر سوال با اختصاص یک عدد از 1 تا 5 میزان علاقه مندی به آن فعالیت را تعیین کنید.

ملاک نمره دهی در آزمون رغبت سنج پایه نهم که باید در بهمن ماهِ سال تحصیلی و اینترنتی انجام بگیرد. 

همان طور که می‌دانید این آزمون زمان‌دار است؛ یعنی پس از زمان تعیین شده، وقت پاسخ دادن به سوالات تمام شده و شما قادر به پاسخگویی به آن‌ها نیستید. سایت نهمی به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با این آزمون، سوالات آزمون رغبت سنج تحصیلی 96-97 را تهیّه کرده و آن را با لینک دانلود مستقیم و رایگان منتشر کرده است. با ما باشید...

پرسش شما، پاسخ مشاور
تعداد بازديد : 71

پرسش شما، پاسخ مشاور

پرسش و پاسخ‌هایی که تابحال در رابطه با انتخاب رشته از طریق مشاور سایت به آنها پاسخ داده شده، در این پست به اشتراک گذارده شد تا دوستان نهمی دیگر آنها را مطالعه و با خواندن این پرسش و پاسخ‌ها اطلاعات خود را درمورد انتخاب رشته نهم به دهم افزایش دهند. کسانی که درمورد انتخاب رشته سوال دارند، سوالات خود را به این آیدی فرستاده و پاسخ آنرا تا 24 ساعت بعد در کانال رسمی سایت (و این پست) مشاهده کنند.

نکته: مشاوره‌ی تلگرامی مذکور، رایگان و توسّط مشاور سایت صورت می‌پذیرد. :)

  

سوالات پرسیده شده: 13          پاسخ‌ها: 10

درخواست رشته
تعداد بازديد : 53

درخواست رشته

طرح «درخواست رشته» برای کاربران و دانش‌آموزانی نهمی فراهم شد. دوستانی که تمایل دارند در رابطه با یک رشتۀ خاص اطلاعات کسب بکنند، روی این لینک کلیک کرده و اسمِ رشته را ارسال کنید. پیام‌های ارسالی مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعات مربوط به رشتۀ مورد نظر در سایت و کانال مندرج خواهد شد. (رشته‌های نهم به دهم فقط)

 

لینک کوتاه مطلب: goo.gl/ytFtVV

رشته: الکترونیک صنعتی
تعداد بازديد : 55

رشته: الکترونیک صنعتی

رشتۀ الکترونیک صنعتی، یکی دیگر از رشته‌های کاردانش است که ما بنا داریم تا در این پست به 0 تا 100 آن بپردازیم و تمامیِ جزئیات آنرا برای دانش‌آموزان پایۀ نهم که باید انتخاب رشته کنند، بازگو کنیم. به گفتۀ والدین (بدلیل کامل نبودن اطلاعات ایشان) و تفکّر ناردستی که در ذهن مردم ما جای گرفته، رشته‌های کاردانش و فنی حرفه‌ای برای افراد تنبل است. ولی در حقیقت این رشته‌های فنی حرفه‌ای هستند که کشور را توسعه می‌دهند! شاید شما هم تعجّب کرده باشید... (ولی در رابطه با اهمیت بسیار بالای فنی حرفه‌ای و کاردانش در کشور در پست‌های بعدی صحبت خواهیم کرد.)

رشته: خدمات فنِّی خودرو
تعداد بازديد : 42

رشته: خدمات فنِّی خودرو

رشتۀ خدمات فنی خودرو، یکی دیگر از رشته‌های کاردانش برای نهم به دهم است. که امروز برای شما عزیزان همراه با لینکِ دانلودِ آن فراهم شد. از آنجا که گفته شد، می‌بایست هر روز یکی از رشته‌ها را معرّفی می‌کردیم. با معرّفی روزانه یک رشته، دانش‌آموزان نهم اطّلاعات بیشتری در رابطه با انتخاب رشته به دست آورده و با خیال آسوده می‌توانند رشتۀ مورد علاقۀ خودشان را انتخاب کنند.

نکته اگر دانش‌آموزی حتّی با مطالعۀ همۀ رشته‌ها با جزئیات، در اینکه چه رشته‌ای مناسب او می‌تواند باشد و به چه رشته‌ای علاقه دارد، دچار شک و تردید شد و با این موضوع (انتخاب رشته) به مشکل برخورده است، از طریق کانال تلگرامی سایت، با مشاور رایگان می‌تواند ارتباط برقرار بکند. و مشاور پاسخ وی را تا حدأقل 10 ساعت کاری خواهد داد!

در ادامه با ما باشید...!

ليست صفحات
تعداد صفحات : 2