close
تبلیغات در اینترنت
منبع و مرجعی کامل از رشته‌های نهم

منبع و مرجعی کامل از رشته‌های نهم

درباره سایت
سایت پیش روی شما، منبعی سرشار از ویتامین و پروتئین برای مغزهای فعّال، نیمه‌فعّال و حتّی خاموش است! اگر به دنبال سایتی فعّال، بروز و فقط مختصّ نهمی‌ها هستید، مسیر را درست آمدید! اینجا نمونه سوالات، جزوه، گام به گام تمام دروس :) و آموزش‌های ویژۀ کلاس نهمی‌ها منتشر می‌شود! با شعار #مَن_یِک_نـُهـُمـی_هَستَم ما را همراهی کنید تا به بهترین‌های گوگل ملحق شویم. (سال تحصیلی 96-97)

شانس قبولی در رشته تجربی؟
تعداد بازديد : 21

شانس قبولی در رشته تجربی؟

شانس قبولی در رشته علوم تجربی چقدر است؟

این سوالی است که ذهنِ بسیاری را به خود مشغول کرده؛ به طور خلاصه بر اساس آمارهای گزارش شده، از هر سی نفر در یک کلاسِ رشته‌ی تجربی، فقط 1 نفر شانس قبولی در کنکور سراسری و آزاد را دارد!

با این وجود، خیل عظیمی از دانش آموزان به سمت تجربی روی آوردند و بی‌کاری در سال‌های آینده طبق پیش بینی صورت گرفته توسّط کارشناسان آموزش و پرورش، به شدّت رو به رشد خواهد بود. شاید بهتر باشد دانش آموزان برای رفع مشکل بزرگ کنونیِ کشور -یعنی بیکاری- به سمت فنّی حرفه‌ای هدایت شوند.

لینک کوتاه مطلب: goo.gl/V87xsc

سوالات آزمون توانایی 96-97
تعداد بازديد : 200

سوالات آزمون توانایی 96-97

آزمون توانایی چیست؟ آزمون توانایی یکی از آزمون‌هایی است که مشاوران هر مدرسه موظّف هستند از دانش‌آموزان بگیرند. البته در دو سال گذشته این تست روانشناسی، اینترنتی گشته و از طریق سایت همگام صورت می‌پذیرد. سوالات آزمون توانایی، در سال‌های گذشته از کتب درسی بوده ولی هم‌اکنون بسیار راحت‌تر گشته است. این آزمون برای سنجش توانایی‌های فرد طرّاحی شده و دانش‌آموز باید براساس توانایی‌های خویش به سوالات پاسخ دهد. نحوۀ پاسخ‌دهی به سوالات این آزمون بدین گونه است: (در پاسخ به هر سوال با اختصاص یک عدد از 1 تا 5 میزان توانایی به آن فعالیت را تعیین کنید.)

 ملاک نمره دهی در آزمون توانایی پایه نهم که باید در بهمن ماهِ سال تحصیلی و به صورت آنلاین و اینترنتی صورت پذیرد.

سایت نهمی سوالات آزمون توانایی امسال (96-97) را در یک پی‌دی‌اف گردآوری و آنرا با لینک مستقیم و رایگان برای دانش آموزان نهمی تهیّه کرده تا ایشان با سوالات آشنا و آمادگی لازم را بیابند. با ما باشید...

سوالات آزمون رغبت سنج 96-97
تعداد بازديد : 206

سوالات آزمون رغبت سنج 96-97

آزمون رغبت سنج یکی از دو آزمونی است که در بهمن ماه برگزار می‌شود. مشاوران هر مدرسه موظّف هستند که از هر دانش آموز آزمون مذکور را بگیرند ولی در دو سال اخیر آزمون‌های روانشانسی که تأثیر مستقیم در امتیازات انتخاب رشته دارند، اینترنتی و آنلاین گشته‌اند. آزمون رغبت چیست؟ چگونه باید به سوالات تستی آن پاسخ داد؟

کشف رغبت‌ها، یعنی تشکیل دادن یک تصویر روشن، واقع بینانه و باثبات از علاقه مندی‌ها، یکی از شاه‌کلیدهای موفقیت در تصمیم گیری برای آیندۀ تحصیلی و شغلی است. از این رو در این پرسشنامه رغبت سنج سعی داریم به شما کمک کنیم تا به تصویری روشن، واقع بینانه و باثبات از علاقه مندی‌های خود دست یابید. برای این منظور، لیستی از 319 عنوان فعالیت(پرسش) مختلف تهیه کرده‌ایم که شما با تعیین میزان علاقه مندی خود به آنها می‌توانید رغبت‌های تان را کشف کنید.

نحوۀ پاسخ‌گویی به سوالات در آزمون رغبت: در پاسخ به هر سوال با اختصاص یک عدد از 1 تا 5 میزان علاقه مندی به آن فعالیت را تعیین کنید.

ملاک نمره دهی در آزمون رغبت سنج پایه نهم که باید در بهمن ماهِ سال تحصیلی و اینترنتی انجام بگیرد. 

همان طور که می‌دانید این آزمون زمان‌دار است؛ یعنی پس از زمان تعیین شده، وقت پاسخ دادن به سوالات تمام شده و شما قادر به پاسخگویی به آن‌ها نیستید. سایت نهمی به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با این آزمون، سوالات آزمون رغبت سنج تحصیلی 96-97 را تهیّه کرده و آن را با لینک دانلود مستقیم و رایگان منتشر کرده است. با ما باشید...

سیر تا پیاز رشته گرافیک
تعداد بازديد : 63

سیر تا پیاز رشته گرافیک

رشته گرافیک یکی از رشته‌های فنی حرفه‌ای در گروه هنر است که در این پست به صفر تا 100 آن خواهیم پرداخت. با مطالعه این مطلب شما با محتوای این رشته، زمینه‌ها و نحوۀ ادامه تحصیل، موقعیت‌های شغلی و بازارکار رشته گرافیک و برخی از کتب و دروسی که هنرجو در سه سال مطالعه می‌کند، آشنا خواهید شد. با ما باشید...

سیر تا پیاز رشته نقاشی
تعداد بازديد : 69

سیر تا پیاز رشته نقاشی

در این پست در پی آن هستیم که به صفر تا 100 یکی دیگر از رشته‌های فنی حرفه‌ای بپردازیم. نقاشی یکی از رشته‌های زمینه خدمات است و در گروه هنر قرار دارد. این رشته تفاوت‌هایی با گرافیک -که خود رشته‌ای مجزا است- دارد که در ادامه محتوای این رشته، فرصت‌های ادامه تحصیل و موقعیت‌های شغلی آنرا بررسی می‌کنیم...

رشته: مکانیک خودرو
تعداد بازديد : 47

رشته: مکانیک خودرو

رشته‌ی مکانیک خودرو یکی از رشته‌ها در زمینه‌ی فنی حرفه‌ای است. باتوجه به گسترش روزافزون صنایع خودرو و مرتفع نمودن نیازهای حمل و نقل، تولید و نگهداری، اصولاً خودرو یکی از ملزومات زندگی انسان گشته و همان گونه که باید در چرخه‌ی تولید، خودرویی کم هزینه و با بهره‌وری بالاتر تولید شود، در عرصه‌ی نگهداری و سرویس اتومبیل نیز به متخصصین آشنا با صنعت خودرو، مجرب و توانا برای تعمیر و نگهداری آن ضروری است. لذا با توجه به تولید انبوه و بسیار متنوع خودرو در جهان اهمیت رشتهمکانیک خودرو بیش از پیش مشخص می‌گردد. در ادامه به کتب و دروس این رشته، زمینه‌ها و عناوین شغلی و نحوۀ ادامه تحصیل در این رشته می‌پردازیم...

پرسش شما، پاسخ مشاور
تعداد بازديد : 71

پرسش شما، پاسخ مشاور

پرسش و پاسخ‌هایی که تابحال در رابطه با انتخاب رشته از طریق مشاور سایت به آنها پاسخ داده شده، در این پست به اشتراک گذارده شد تا دوستان نهمی دیگر آنها را مطالعه و با خواندن این پرسش و پاسخ‌ها اطلاعات خود را درمورد انتخاب رشته نهم به دهم افزایش دهند. کسانی که درمورد انتخاب رشته سوال دارند، سوالات خود را به این آیدی فرستاده و پاسخ آنرا تا 24 ساعت بعد در کانال رسمی سایت (و این پست) مشاهده کنند.

نکته: مشاوره‌ی تلگرامی مذکور، رایگان و توسّط مشاور سایت صورت می‌پذیرد. :)

  

سوالات پرسیده شده: 13          پاسخ‌ها: 10

ليست صفحات
تعداد صفحات : 4